افزایش رنک الکسا

loading...

برای اینکه جزء ۱۰۰۰۰۰ سایت برتر از نظر رتبه الکسا شوید، چه تعداد بازدید نیاز دارید؟

الکسا و آنالیزهای گوگل تعداد مختلفی را پیشنهاد داده اند. برای مثال، ۲ سایت که جزء ۱۰۰۰۰۰ سایت برتر هستند و ترافیک یکی از آنها ۳۰هزار نفر در ماه (رتبه الکسا: ۹۷,۳۴۰) و  دیگری ۵۰هزار نفر در ماه (رتبه الکسا: ۹۶,۲۱۵) بازدیدکننده دارند. برای همین است که در بالا قید کردیم ارتباط مستقیمی بین سئو و رتبه المسا وجود ندارد و این رتبه بیشتر به نوار ابزار الکسا مرتبط می شود!

در ذیل به چند عدد مشخص برای یک ماه ترافیک اشاره شده است:

رتبه بالای ۱۰۰۰۰۰: ۱۰۰ الی ۱۵۰ بازدید برای افرادی که نوار ابزار الکسا نصب کرده اند.
رتبه بالای ۵۰۰۰۰: ۲۵۰ الی ۳۰۰ بازدیدکننده در روز
رتبه بالای ۲۰۰۰۰: ۴۰۰ الی ۵۰۰ بازدید برای افرادی که نوار ابزار الکسا نصب کرده اند.
رتبه بالای ۱۰۰۰۰: ۷۰۰ الی ۸۰۰ بازدید کننده در روز
رتبه بالای ۵۰۰۰: ۱۴۰۰ الی ۱۶۰۰ بازدیدکننده در روز

روش های قدیمی برای ارتقاء رتبه الکسا

مردم در گذشته برای ارتقاء سریع رتبه الکسا از روش های زیر استفاده می کردند:

نصب نوار ابزار الکسا بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ
پست گذاشتن مستمر در وبلاگ (این یکی از محبوب ترین فاکتورها برای موتور جستجو است که منجر به بالا آمدن سایت شما در گوگل می شود.)
تولید محتوای منحصر بفرد که در گوگل به خوبی رتبه می گیرد و از تکنیک های قوی سئو استفاده می کند.
نوشتن بازخورد در الکسا در مورد سایت
قرار دادن ویجت الکسا در سایت
ثبت سایت در الکسا

هر چند این روش ها به ارتقاء رتبه بندی الکسا کمک می کنند اما بسیار وقت گیر بوده و لزوماً بر امتیاز و رتبه شما تاثیر مهمی نمی گذارند. لیستی که در ادامه ارائه شده است به شما نشان می دهد که چگونه در عرض چند روز رتبه الکسای سایت خود را کاهش دهید.

راهکارهای واقعی برای ارتقاء رتبه بندی الکسا

محتوای ۲۰۰۰ کلمه ای بنویسید. اگر می خواهید مورد توجه وب مسترها قرار گیرید، باید محتوایی بنویسید که همانند سئو، دیجیتال مارکتینگ و … خوانده شود. برای مثال اگر در مورد مادران می نویسید در مورد نوزادان، کالسکه، تهیه غذای کودک و … صحبت کنید. آیا می دانید هوش مصنوعی بعنوان سومین عامل رتبه بندی سایت ها شناخته می شود؟
محتوا را در هر جای ممکن نظیر فیس بوک، تویتر، پینترست و ردیت به اشتراک بگذارید و بازدید دریافت کنید. علاوه بر آن می توانید از تبلیغات فیسبوک برای دریافت ترافیک اجتماعی بیشتر  استفاده کنید.
بک لینک های باکیفیت دریافت کنید و برای ارتقاء دامین آتوریتی در سایت های دیگر پست میهمان بگذارید. با افزایش اعتبار دامنه، برای رتبه بندی محتوای خود، زمان بیشتری خواهید داشت. تقویت دامین آتوریتی سایت شما را بالا می آورد و و رتبه الکسا را نیز ارتقا می بخشد.
به طور مداوم مقالات قدیمی خود را به روز رسانی کنید و با آخرین تغییرات سئو همگام باشید . مقالات قدیمی ممکن است منجر به افت ترافیک سایت شما شوند!

چرا یک محتوای خوب برای بهبود رتبه الکسا مهم است؟

هر بار که یک محتوای جالب می نویسید، فرصتی مناسب برای رتبه بندی پست وبلاگ در گوگل خواهید داشت و بازدیدکنندگان بیشتری به سمت خود جذب خواهید کرد. در واقع با نوشتن یک پست عالی، شما به هواداران، مشتریان و حامیان خود پیام می فرستید. این افراد بدون اینکه به آنها یادآوری کنید مجدداً به سایت شما مراجعه خواهند کرد.

چگونه می توانید یک محتوای خوب بنویسید؟

یک محتوای خوب با جستجوی کلمات کلیدی قوی شروع می شود. اگر آنچه که شما می نویسید چیزی نیست که مردم برای آن جست و جو می کنند، هیچ کمکی به افزایش ترافیک سایت شما نخواهد کرد!

یک محتوای خوب از ویژگی های زیر برخوردار است:

به سوالات کاربران پاسخ می دهد.
تعداد کلمات آن ۲۰۰۰ کلمه است.
شامل هر آنچه که مخاطب می خواهد در مورد موضوع بداند می باشد.
به راحتی می توان آن را خواند و با استفاده از داده ها و تجربیات درک نمود.
با UI و UX خوب ارائه می شود.

افزایش رنک الکسا
راهکارهای جدید برای افزایش سریع رتبه الکسا

نصب نوار ابزار الکسا در چند مرورگر از جمله Chrome, Safari, Firefox و …
دانلود VPN مورد علاقه و اتصال به آن
در صورت داشتن بودجه، اکانت الکسای خود را با خرید یکی از پلن های آن قویتر کنید. شروع پلن های الکسا در حال حاضر حدود ۲۰ دلار در ماه است!
برای دستیابی به نتایج بهتر این راهکارها را چند بار در روز انجام داده و آدرس IP خود را هر ۱۰ دقیقه یا بیشتر تغییر دهید. اگر رتبه الکسای شما زیر ۱۰۰۰۰۰ است باید هر هفته و یا هر روز این رتبه را به روز رسانی کنید تا به نتیجه دلخواه دست یابید.

متدهای کلاه سیاه برای ارتقاء رتبه الکسا سایت شما

آیا فرصت شما محدود است؟ با استخدام یک نفر که کارهای بالا را برای شما انجام دهد، رتبه خود را بهبود بخشید.
از سرویس های ارتقاء الکسا نظیر RankBoostUp استفاده نمائید.
یک دامنه پرترافیک خریداری نموده و آن را به سایت خود ریدایرکت نمائید.

کدام سایت ها جزء ۱۰ رتبه برتر الکسا هستند؟

در زیر به پر بازدیدترین سایت ها در کل دنیا در سال ۲۰۱۸ اشاره شده است:

Google
Youtube
Facebook
Baidu
Wikipedia
Qq
Amazon
Taobao
Yahoo
Tmall

در زیر ۱۰ سایت که در ایران بهترین رتبه را دارند:

گوگل
آپارات
دیجی کالا
نمناک
ورزش۳
اینستاگرام
ویکی پدیا
شاپرک
تلوبیون
دیوار

و در زیر هم ۱۰ سایت برتر ایرانی در الکسا:

آپارات
دیجی کالا
نمناک
ورزش۳
شاپرک
تلوبیون
دیوار
بیتوته
نماشا
نی نی سایت

رتبه خوب الکسا چه عددی است؟

این یک سوال عینی است. رتبه اکثر بلاگرهایی که برای کسب رتبه جهانی تلاش می کنند زیر ۱۰۰k و برخی دیگر بالاتر می باشد. ۱۰۰k پارامتر خوبی برای بلاگرهایی است که شغل اصلی آنها پست گذاشتن نیست، خصوصاً رتبه زیر ۱۰۰k که پارامترهای گزارش شده از طرف الکسا برای آنها دقیق تر است. به جای اینکه صرفاً به عدد توجه کنیم بهتر است آن را با وبلاگ های دیگر که مرتبط با وبلاگ شما هستند مقایسه نمائید. برای مثال اگر سایت دانلود نرم افزار دارید می توانید سایت خود را با پی سی دانلود با رتبه ۱۳۳۵ و میهن دانلود با رتبه ۲۵۴۵۶ مقایسه کنید. در نهایت، این تعداد تا زمانی که هدف اصلی شما محقق نشود مهم نمی باشد.

فواید داشتن رتبه پایین الکسا

فرض کنید رتبه الکسای شما قانونی بوده و دستکاری نشده است. در این صورت می توان فواید بی نظیری از این رتبه پایین انتظار داشت:

می توانید کسب و کار بیشتری داشته باشید. مردم بیشتر به شما اعتماد می کنند و تعداد زیادی بلاگر در سایت شما پست میهمان خواهند گذاشت.
سایت شما به عنوان منبع استفاده می شود و بسیار کپی می گردد. ربات های بسیاری هنگام کپی کردن محتوا از سایت های مختلف به کار می افتند و ترافیک تولید می کنند. اکثر اوقات با استفاده از این روش می توان لینک های جدید بدست آورد. چون این سایت های کپی شده معمولاً دامین آتوریتی پایینی دارند، سایت شما با جریمه های محتوای تکراری آسیب نخواهد دید.
شما می توانید پارامترهای جذاب دیگری در صفحه رتبه الکسا مشاهده کنید از جمله آمارگیری بر اساس جنسیت، تحصیلات و مکان. البته شما می توانید آنها را در آنالیز گوگل نیز مشاهده کنید.

نتیجه گیری

دو روش برای ارتقاء الکسا وجود دارد: یکی از طریق محتوایی که سئو آن در سطح بالا است و دیگری از طریق ترافیک جعلی حاصل از نصب نوار ابزار الکسا و یا سرویس ارتقاء الکسا. توصیه می شود در استفاده از راهکارهای کلاه سیاه برای افزایش رتبه احتیاط کنید زیرا آنها در طولانی مدت به کسب و کار شما آسیب خواهند زد. بهترین روش برای بهبود وضعیت الکسا، تولید محتوای شگفت انگیز و ارتقاء کسب و کار از طریق این محتوا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *